pierro: 19 grudnia 2009, 16:36 ! . 5575

Czy formacja wierzchołka podwójnego okna (odwrócenie trendu) dojdzie do skutku?

W przerwie pomiędzy obowiązkami zawodowymi i świątecznymi, spojrzenie na giełdę. Wcześniej pisałem o tworzącej się na wykresach Kagi formacji wierzchołka podwójnego okna. Czy dojdzie do skutku? Wg mnie tak, jednak przed tym jeszcze trochę namiesza.

Abyśmy mogli mówić o zrealizowaniu się tej formacji, to W20 (w cenach zamknięcia) powinien zejść poniżej luki zaznaczonej na wykresie, zawrócić na północ i odbić się od niej. Możliwe są dwa rozwiązania.

Pierwsze takie, że już w Pn, Wt, W20 zejdzie poniżej luki, w następne dni zawróci na północ, jednak odbije się od luki i wtedy daleko na południe.

Możliwe jest również lekkie namieszanie (ta wersja na wykresie – tym razem ze współczynnikiem odwrócenia 0,2%, wróciłem do niego bo konsola się wydłuża). A mianowicie, W20 wejdzie w lukę, nie zamykając jej wróci na północ, wybije nowe szczyty i wtedy na dalekie południe. To wejście w lukę nie może być (w cenach zamknięcia) poniżej 2305,80. Oczywiście intraday-wo, może być niżej i zapewne będzie gdzieś w okolicach 2290.

Dlaczego bardziej przekonuje mnie jeszcze jedno wybicie szczytów? A dlatego, że na wykresie Kagi widać pewne zarysy trójkąta rozszerzającego. Górną linię tego trójkata pokazałem na wykresie powyżej. Może to trójkąt kończący??? Dodatkowo pozakazałem wskaźnik ATR, którego lokalne szczyty często (choć nie zawsze) towarzyszą zmianie trendu. Obecnie jest on stosunkowo nisko.

Na drugim wykresie pokazałem ten trójkąt na wykresie liniowym. Zatem, wg tego, czeka nas jeszcze lekkie zejście, potem kolejne szczyty i dopiero wtedy na dół.... Do tego drugiego wykresu to prosiłbym o komentarze – szczególnie kolegów Eliotowców .... :), bo sam mam spore wątpliwości....

© pierro

KChodorowski • 21 grudnia 2009, 15:57 !

Zakładając, że na wykresie liniowym cyframi oznaczyłeś kolejno fale Elliotta, to w tym oznaczeniu są dwa błędy. Otóż dołek czwartej fali nie może zejść poniżej dołka fali drugiej oraz trzecia fala - jako fala impulsu - musi mieć pięć podfal a nie trzy :) Poza tym analiza bardzo ciekawa i unikatowa! Gratuluję, gdyż mało kto posługuje się wykresami kagi :)

PS, czy w codziennych inwestycjach też opierasz się na kagi?

KChodorowski

pierro • 21 grudnia 2009, 19:57 !

W codziennych inwestycjach, nie tylko na Kagi. Wtedy kiedy współgrają z innymi wskaźnikami. Czasami w trakcie jednoznacznych trendów "łapię" Jang lub Jing ( w zależności od trendu).

Co do trójkąta, to chciałem przemycić trójkąt kończący rozszerzający - on może mieć po trzy fale - tak mi się przynajmniej wydaje....

pierro

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się by móc skomentować ten wpis.

Profil

Analityk: pierro

  • + statystyki

  • + o sobie

Shoutbox: pierro

Twoja przeglądarka ma niezainstalowany plugin Adobe Flash Player lub wyłączoną obsługę jezyka Javascript. Musisz poprawić powyższe by poprawnie wyświetlić zawartość tej strony.

« Archiwum: Styczeń 2021 »
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627 28293031